NOT ALONE (upraveno, dokončeno, čtěte!)

Říjen 2009

Halloweenské dopoledne & odpoledne

31. října 2009 v 18:04 | Horseen |  Time & we
Ahojky! Tohle nejsou novinky, a ty dneska ni nebudou, ale prostě reportáž z dopoledne! Takže jsme vstávali...No, ne přesně ale do 8:00 byli už všichni na snídani. Závodníci se najedli jen střídmě, aby nebyli na skoky moc těžcí, ale diváci využili příležitosti a nadlábli se pořádně. Logicky tam, ten kdo se chtěl nadlábnout zůstal déle a závodníci se rozcvičovali téměř beze svědků. Výjimku tvořila Midnight, která pozorně sledovala každý jejich pohyb. Pak odstartoval parkur Tradíků. Bohužel jsme byli uvnitř, protože venku nebylo pěkně. Všichni si vedli slušně. Tahmid, který šel jako první ani jednou nezaváhal a celý parkur přelítal. Melody za hlasitého povzbuzovvání Mid k něšemu (ne velkému) překvapení, přeskákala všechny překážky jako Tahmid jen s o chloupek horším časem. Keltec ale asi neměl den. Skákal sice klidně a plynule, ale jeho čas byl hrozný. To Cefík se musel pěkně namáhat, ale nakonec zajel parkurek pěkně, ale s ne úplně hezkým časem.

Pak se zahájil parkur SM. Protože se přihlásilo jen pár koníků (myslím 5), čekali sjme dobré výkony a nezklamaly jsme. Stablíci skákali přes překážky jako na pružinkách a o vítězi rozhodovali desetiny sekundy.

Koníci pak měli volno a blbli. A to doslova. Říkali si o svých výkonech v parkuru, kritizovali se, chválili... Když je to omrzelo, dožadovali se vstupu na zahradu, který jsem jim zatrhla, protože už tam byla vyznačena trasa day game. Tak aspoň rozbili, co se dalo a pěkně pozlobili kočku a pak už jsme je s Katrin volali na oběd. Už se těším, že z AS přivezeme někoho zodpovědnějšího a hlavně Kylie. Trnou mi zuby hrůzou, když si uvědomím, že největší slovo má teď Tahmid. Zatímco koníci jedli ze svých dýní, oznámili jsme jim složení skupinek:
Tahmid, Charm, Alcatrazo, Wild Life
Keltec, Avignon, Lunesdale, Little
Melody, Midnight, Icecream, Energy
Cefík, Cry, Numero, Love
Ale když po poledním klidu nastupovali do závodu, chyběl každému družstvu jeden účastník. Vysvětlili jsme jim, že je unesl duch a oni jestli je chtějí osvobodit,by sebou za prvé měli hodit a za druhé projít kolem každého stanoviště a přečíst si části šifry, ukryté u některých. Dostali klíč k šifře a vydali se na cestu. 1. vyrazil Keltec se svým týmem. Prošli a našli všechny šifry, ale u jedné z nich (mezi kameny) se natolik zasekli, že je Melody předběhla. Její skupinka si vedla výtečně. Účinně spolupracovali a rychle získali všechny šifry a bleskově je vyřešili. Proto taky Midnight osvobodili nejrychleji a tedy tuto soutěž vyhráli. Cefíkovo družstvo si taky vůbec nevedlo špatně, ale ti se zasekli u šifry na stromě, kam se nikdo z nich nemohl dostat. Nakonec postavili koňskou věž a dorazili do cíle celí špinaví od bláta. Chudák Bouný na tom byl nejhůř - byl vespod. To Tahmid byla smutná kapitola. Měl sice nejrychlejší družstvo, ale protože si to chtěl ulehčit a zkrátit, nenašel všechny šifry a duch (Death Line) je hnal pryč od svého území, a Lunesdala neosvobodili. Když se všichni sešli (třeba zablácení a špinaví) na vyhlášení a večeři, dozvěděli se, že vyhrála Melody a že večeře bude moc dobrá. Jdu chystat noční hru, tak papa!

Wild

31. října 2009 v 9:18 | Horseen |  Open My Heart
Jednorázová povídka. Vztahuje se k začátku mé postavy na Pony Diskuzi v Povídkách v Open my heart. Pokud to čte někdo, kdo tam byl nebo je, tak vězte, že s holkama tam jsem zažila úžasný věci. povídku jsem napsala... už je to dost dlouho, ale teprve teď jsem ji naklapala do počítače...Enjoy!


Halloween klepe na dveře (30.10.)

31. října 2009 v 7:17 | Horseen |  Time & we
Hojík! Jakpak se máte? Já kromě časné ranní hodiny, která mi trochu kazí náladu a ještě jedné či dvou věcí jsem v pohodě... Včera jsem byla na koních a bylo to super... Sikimu se sice trošku nechtělo, ale když jsem měla jen za holení ruku s bičíkem, doslova jsme lítali. A já tou rukou instiktivně mávala xDDD . Ale k něčemu horšímu... Mamka mi sebrala fo´ták a dostanu ho zpátky až koncem příštího týdne!! Prý mám fotit na kameru, ale s tou se šíleně blbě pracuje :( Takže kamera sice má nej foťák v domácnosti, ale stejně se předem omlouvám se kvalitu fotek...Koníci! SM se straašně těší a vyptávají se větších, co se bude dít... Velcí nic nevědí xD a tak společně diskutují, co jsem na ně vymyslela... Ale včera jsem je ještě nechala lehce trénovat (jsem hrozná, ano), když mají dneska vlastně skoro volno... Málem bych zapomněla: Úplně jsem se zbláznila do Justadream a myslím, že ji nutně potřebuju xD To bdue asi všehchno, ještě musím jít chystat...Počasí je pod psa, nevím co budem děla, jestli se rozprší... Páá!

Napište mi do komentu od koho by jste chtěli referenci z Halloweenu, pls...

zdroj: deviantart.com

Program na Halloween 09

30. října 2009 v 19:08 | Horseen |  Time & we
Konečně vám sem dám program na Halloween, který se koná už zítra a já ještě nemám pořádnou výzdobu, ó hrůzo!

Program

7:30 Oficiální budíček
7:45 snídaně (čerstvá tráva ;-))
8:00 příprava
8:30 začátek Halloweenského parkuru
10:30 vyhlášení a předání ceny
10:45 koníci volno, lidi příprava denní bojovky
12:15 svolání na oběd (bude to chvilku trvat)
12:30 oběd (samozřejmě dýně - koníci- vydlabaná dýně, uvnitř směs dýně a ovsa, lidé- salát s dýní, tortilly) + rozdělení na skupinky
do 14:00 polední klid (počítá se s nacpáním)
14:00 zadání denní bojovky, start
17:00 shánění na vyhlášení a večeři
17:30 vyhlášení
18:00 večeře
18:30 vybrání odvážlivců na noční hru+vypravení na cestu
22:00 už by měli být všichni doma a po vyhlášení

Všechno zítra objasníme v referenci o našem Halloweenu ;-)

zdroj: deviantart.com

DM - 16.

30. října 2009 v 14:30 | Horseen |  Dangerous Mystery
Část IV.
Byla jsem trochu nervozní. Ze strany se ke mně přitočila Alice. "Držím vám palce, Nikol!" pak zase zmizela. Potřásla jsem s hlavou a chtěla říct, "Díky…" ale z mých úst vyšlo jen zachrčení. Provedla jsem Agitada kolem skupinky lidí do jízdárny, stáhla si třmeny, opatrně dotáhla podbřišník a nasedla. Naklonila jsem se dopředu a zašeptala: "Budu se snažit být, co nejjemnější a ty se, prosím, snaž být, co nejhodnější." Hnědák souhlasně potřásl hlavou, až se mu světlá hříva rozsypala kolem. Usmála jsem se a napřímila. Slečna Harcourterová se na mě povzbudivě usmála: "Nejdřív ho hezky rozehřej v kroku a dělej si nějaké cviky, aby neusnul." Kývla jsem a lehoučce, jako pohlazení jsem se dotkla hřebcova boku. Okamžitě vyrazil pohodlným a houpavým, přitom ale svižným krokem. Začala mi do hlavy stoupat vlna adrenalinu. Zase sedím na koni. Co víc, na koni, který mi rozumí, a já rozumím jemu. Měla bych udělat něco bláznivého.
Takhle jsem přemýšlela celých 10 minut, kdy jsem rozhýbávala pružné svaly nejen pod sebou ale i ve mně. Jízdu jsem zatím vnímala jen tak okrajově, na co ani nemusím myslet. Agitado sám dělal všechny možné cviky a mě ze snění vytrhl až hlas slečny Harcourterové.

DM - 15.

29. října 2009 v 22:22 | Horseen |  Dangerous Mystery
."Myslím, že mi stále nedocvaklo." Namítla jsem nejistě. "Ty mluvíš, Agitado?" "Ne, nemluvím. Ostatní lidé nás nemohou slyšet. Jen ty." Vysvětloval trpělivě můj nový přítel. "Proč?" Snažila jsem se nový pohled na věc vstřebat. "To nevím. Prostě to jde. Asi jsi vyvolená nebo tak něco. Ale proto ti taky hrozí nebezpečí." Agitádův hlas zvážněl. "Co…" Chtěla jsem se zeptat, ale v tu chvíli se přiblížila slečna Harcourterová "Nikol! Tady jste. Můžeš jít na jízdárnu. Trochu ho rozehřej v kroku a pak na mě počkej." Prosmýkla se kolem nás a rychle kráčela do budovy.
"Tak jdeme na to, Agi." Zhluboka jsem se nadechla a vykročila. Pak mě něco napadlo. "Proč jsi vlastně nikdy nechtěl naklusat a vždycky…" "Vždycky se splašil?" Povzdechl si. "Je to složité. Nemohl jsem dopustit, aby se ke mně někdo příliš přimknul. Musel jsem dělat divokého koně, protože si prostě nesmím vytvořit pouto s člověkem." "Cože? A jak to, že já…" nevěděla jsem, jak to vysvětlit. "Protože ty jsi jiná. Ty mi rozumíš. Proto tě taky budu poslouchat. Snaž se přemluvit svého otce, aby mě koupil. Jedině tak to budeme moct zvládnout." "Ale co? Co zvládnout?" Odpovědi se mi nedostalo, protože jsme se blížili k jízdárně a u té už stálo dost lidí.

Nuda? Neeeee!

29. října 2009 v 21:45 | Horseen |  Time & we
Ahojky! Myslím, že nadpis mluví za hodně. Mám už naplánovaný halloweenský program, jen ho ještě napsat a doladit. Taky jsme se rozhodli dneska s Ginny na geokešerské výpravě, že uděláme 1-2 scénky společně. Taky musím udělat tu výzdobu a času není mnoho :( je toho dost. Já byla dopoledne doma a odpo v oboře Hvězda a okolí. Supr! Koníci hezky trénovali, ikdyž jsem tu nebyla a pak jsem já vzala Tahmida na procházku. Sice nejsou fotky, ale jsem si jistá, že si to moc užil ;-) Myslím, že se nám tu začíná rodit 1. láska Šťastlivci jsou Alcík a Wild. uvidíme, co se z toho vyklube. Midnight se osamostatňuje, už podniká výpravy po celém výběhu a občas i stáji. Až bdue výzdoba, budeme ji muset asi párkrát opravovat. Asi jste si všimli, že jsem uveřejnila naši 1. soutěž a moc doufám, že se bduete hlásit ;-) Taky asi zavedu rozhovory s koníky přes ICQ, už jsem se poptávala Ginny a s tím souhlasí... Kdyžtak napište do komentů, koho byste chtěli :) Páá!

zdroj: deviantart.com

Volno je návykové ;-)

28. října 2009 v 21:21 | Horseen |  Time & we
Ahojky! k tomuhle článku sjem se musela doslova dokopat! Vůbec se mi nechtělo přemýšlet. A ještě halloweenskou výzdobu a sepsání tréninkového plánu a programu na strašidelný den... Dneska jsme byli dopoledne na procházce a u blázince jsme objevili pa úža koně! Snad nejhezčí byla fríská klisna, které sice byla malinko nesmělá, ale hrooozně pěkná :D mamka slíbila, že tam ještě zajdeme a já nezapomenu fo´ták... odpoledne jsme byli s bráchou na G - Force (mimochodem moc pěkný filmík) a pak si nadávali do Schwester (německy sestra) Sice jsem začala já, ale toho si nikdo nevšiml xD...
Koníci! Ti se mají výborně...Dneska předváděl Keltec Stablíkům, "co je to drezura" (tak tomu dosloíva říká) Little se ho hned snažila napodobit a já si troufám tvrdit (keltec ne), že jí aspoň něco šlo. Pomalu sestavuju sestavu na RPWC...To bdue taky událost a hned po AS! K AS - dneska jsem si četla pokyny atd. a úplně mě dostalo, že dětem se má dát oblečení na hraní venku xD Začínám být trochu nervozní z toho, že ještě tak trochu nemám scénku... U kompu sice sedím, ale totálně nenaladěná...Možná půjdu něco psát (ne články, ale spíš DM nebo tak něco...(...Pardon SR...Pap!


DM - 14.

27. října 2009 v 22:00 | Horseen |  Dangerous Mystery
"Ach jo… To jsem tě ještě mohla nechat bez sedla." Řekla jsem k Agimu. Ten do mě šťouchl nosem a frknul. Téměř jsem slyšela, jak říká: "To nevadí. Já to zvládnu. Jsi tu přece se mnou ty." Pousmála jsem se.
"Asi ti rozumím, není to divné?" "Z toho si nic nedělej. Taky tomu nerozumím." Ozvalo se tiše. Prudce jsem se otočila. Za mnou nikdo nebyl! Rozhlédla jsem se, ale v dohledu ani živá duše. Tedy kromě Agitada. "Kdo je to?" zeptala jsem se hlasem mírně zvýšeným hysterií. "Já…" zase ten tichý sametový hlas. "Jméno?" můj hlas už nezněl ani trochu známě. "Agitado." Odpověděl neznámý s povzdechem. "Cože? To je hodně blbý vtip…" Pokusila jsem se zasmát: "Haha..." "To není vtip. Co kdybychom zašli do stáje? Takhle na nás bude každý koukat. Tedy spíš na tebe, že si tu mluvíš sama pro sebe." Hlas zněl pobaveně.

Práááázdniny!

27. října 2009 v 21:24 | Horseen |  Time & we
Jupí!!!
Konečně prázdniny!!! Omlouvám se, že jsem nepsala a nechodila, zítra (možná dneska) napravím. Jediné, co budu dělat je: lenošit, psát, fotit, kreslit, vyrábět, hledat kešky a (pokud mě mamka dokope) jezdit na bruslích a něco příliš aktivního než bych se donutila dělat sama. Dneska jsme psali 2 testy, včera 3 :( Chjo! Ale koníci se mají výtečně. Plánuji rozepsat tréninkový plán a začít sem dávat statistiky atd. Možná ještě o prázdkách uspořádáme nějaké skokové závody (ve volnosti) nebo výstavu či na podobný způsob. Zatím se trénuje normálně, jak je čas a jak koho napadne. Určo si jeden den dáme i s koníky totální oddech. Malá midnight je strašně zvídavá (jako všechna híbata a mláďata všeobecně), neposedná (no coment) a odvážná (bohužel). Je s velká legrace a proslídí každý kousek areálu. Venku si počínala jako uhranutá. Bohužel nemám fotky, protože fotoaparát pořádal stávku :/ Nějak nemám chuť psát, ale ještě sem zkopčim další díl DM...Papa!
zdroj: deviantart.com

DM - 13.

26. října 2009 v 15:00 | Horseen |  Dangerous Mystery
Doma jsem pak neměla stání. Najedená jsem byla během několika minut a hučela do táty, abychom už vyjeli. Skočila jsem se sice převléknout do rajtek, ale ani to nezabilo mnoho času. Po chvíli to otec nevydržel a zvedl se. "Tak pojď. Jedeme jim ukázat, co znamená ježdění." Moji rodiče si totiž myslí, že jezdím strašně dobře. No, pravda je taková, že v minulé stáji jsem sice byla nejlepší, ale nevím, jak to bude tady. Nejezdím špatně a mám už i pár pohárů, ale stejně jsem byla nejistá. Když naše auto zastavilo na dvoře, nedočkavě jsem otevřela dveře a vyskočila ven. Koutkem oka jsem zachytila tátův úsměv a už jsem utíkala do stáje. Před Agitadovým boxem stál malý shluk lidí. "A, Nikol, už jsi tady." všimla si mě slečna Harcourterová. "Agitado je čistý, takže ho můžeš rovnou nasedlat." Pousmála se a já kývla. "S radostí." Toužebným pohledem jsem zavadila o hnědáka a pak odešla do sedlovny.
Ve chvilce jsem měla Agiho připraveného a mířila s ním k jízdárně. "Nikol! Počkej! Zatím tam probíhá trénink, tak chvíli zůstaňte v boxu." Zaslechla jsem křik majitelky stáje od jízdárny. Na znamení, že jsem pochopila, jsem přikývla a otočila hřebce zpátky.

DM - 12.

25. října 2009 v 20:42 | Horseen |  Dangerous Mystery

"Výborně Nikol." Řekl dojatě a položil mi ruce na ramena. Pak se k nám skrz dav, jež nás zaplavil, protlačila i majitelka stáje (a také vlastnice toho hlasu, který jsem slyšela u jízdárny). "Ty jsi Nikol, že? Já jsem slečna Harcourterová, majitelka téhle stáje." Zamilovaným pohledem přejela budovy. "Chtěla jsem se tě zeptat, jestli by ses nechtěla stát členkou našeho jezdeckého týmu?" Naklonila nepatrně hlavu. Kousla jsem se do rtu. Koně jsem si znovu zamilovala, s tím nic nenadělám. Proč si to odpírat? Nadechla jsem se "Moc ráda." Usmála se na mě. "Výborně! Co kdyby ses teď jela domů najíst a pak bychom zkusili, jak jezdíš?" Cože? Už!? Snažila jsem se nedat najevo rozčilení. "Ano, to je dobrý nápad. Ráda jsem vás poznala."
Kývla jsem a prokličkovala mezi lidmi zpět do stáje. Vklouzla jsem do boxu k Agitadovi a přitiskla mu obličej do hřívy. "Nechápu, co všichni mají." Mumlala jsem přidušeně. "Vždyť to nic nebylo." Hnědák mi souhlasně zafuněl do tváře a položil mi hlavu na rameno. Malinko mě jeho gesto překvapilo, ale pohladila jsem ho po lysince a uvolnila se. "Nikol… Musíme jet." Ozval se za mnou tichý hlas mého táty. Hřebec zvedl hlavu a ustoupil dozadu. "Tak se měj, Agi…"

Nedělní newsky

25. října 2009 v 20:33 | Horseen |  Time & we
Čaues! Jakpak se máte? U mě to celkem jde...Takže ráno jsem vstala v 10 a ve čtvrt na 10 jsem měla snídani. jedny hodiny už máme přeřízeny, ale ty u mě ne xD. Pak jsem se musela drtit chemii, kterou stejně neumím. Sešit na Bižuli nemám a tak se budu muset učit i zítra.- A k tomu ještě anglinu. Asi sjem fakt mrtvá. Ještě, že jsou příští týden podzimky...
Koníci se mají výborně! Skoro celé odpoledne byli venku, kde bylo celkem pěkně. SM se seznamovali s většími koníky a udělala jsem i pokus - dala jsem je společně do výběhu :D. A nikdo nikoho nezašlápl! Tradíci se mi pak doma svěřili, že jim Stablové připadají hrozně roztomilí. A SM zas, že s velkými je sranda xD. Snažím se něco vymyslet na ten Halloween, ale inspirace nepřichází. A začínám dost panikařit se scénkou. Ještě si vůbec nejsem jistá jestli a když ano tak jakou bych udělala... Chjo!
Postupně dělám na skokovém (nebo spíš univerzálním sedle pro Tradíky a vypadá celkem slibně. Už jen přidělám zapínání na podbřišník a uvidím, jestli ještě něco. nejvíc zatím sluší Tahmidovi, ale i na Kelym vypadá pěkně.
Když jsme byli venku, chtěla jsem fotit, ale...Nejdřív vše v pohodě. pak však fo´ták přestal ostřit a měl slabou baterku. takže fotek není moc. :/ Budu se je snažit ještě nahrát na rajče, takže papa!
zdroj: deviantart

DM - 11.

24. října 2009 v 22:52 | Horseen |  Dangerous Mystery
Část III.
Nakonec se ovace daly přežít. Zavedla jsem hnědáka do boxu a pustila se do čištění, zatímco Alice si vzala na starost postroj a rozhlášení nové zprávy. Soustředila jsem na tmavě hnědou srst, až do mě Agitado strčil nosem. Zvedla jsem hlavu a uviděla před boxem pár děcek "Ehh, ahojky..." nejistě jsem se usmála a poplácala hřebce po krku. Děti jedno jako druhé jen vykulili oči a rychle odběhli. Udiveně jsem nakrčila čelo. Sebrala jsem kartáče a vyšla z boxu. "Ty tu počkej." usmála jsem se na Agiho a zamířila do sedlovny. Vešla jsem dovnitř "Alice?" Hnědákovo sedlo viselo na stojanu zářivé a čisté, stejně tak uzdečka. V duchu jsem se podivila, ale uklidila jsem čištění a vydala se na dvůr.
Ztuhla jsem ve dveřích. Na dvoře byla shromážděná snad celá stáj (lidské obyvatelstvo) a teď vybuchli - tlumeně, aby nevyděsili koně - nadšeným křikem. Stála jsem jako opařená. Ostatní jsem začala vnímat, teprve když ke mně přistoupil otec.

Konečně!!

24. října 2009 v 22:44 | Horseen |  Time & we
Ahojky! Tak konečně píšu! Ve Vídni to bylo super! ze středy na čtvrtek u nás Ginny spala, ráno jsme vstávali a vyjeli do Rakouska. (Ještě jsem měla menší krizi s pasem, který stále nejsem schopna najít.) Ve Vídni jsme se ubytovali a navštívili Albertinu (muzeum ;-)) - konkretně výstavu Impresionismus (šíleně dlouhé) a pak večer jsme courali po městě. ten den jsem vůbec nefotila. Další ráno jsme zas vstávali brzo (chjo) a šli jsme se podívat na ranní trénink špnělské jezdecké školy. To bylo úúúúžasné! Viděli jsme tam koně, který jakoby z oka vypadl Alborozovi xD. Bohužel se tam nesmělo fotit a i nám bylo blbý to porušit, když za ty 2 hodiny omílali asi 4x v rozhlase :D. Odpoledne jsme se byli podívat na hororové obrázky v dalším muzeu a já mám fotky ze dvora.- Alcík si to všechno moooc užil!! Po focení jsem ho jen strčila do kapsy, takže celý mlsný trh, který jsme procházeli pak měl v přímém přenosu. Jako poslední jsme navštívili Hundredwasser haus - Dům pana Stovody, který navrhuje domy podle přírody. tvrdí, že v přírodě nejsou pravé úhle a rovné podlahy a je plná barev. Ten je dům je naprosto bombovej! Po 4 hodinách cesty sme tedy dorazili nakonec i do Prahy a to ve 12 večer. Koníci už spali, takže jsem je nechtalě budit a i ospalý Alci jen zalehnul. Ráno jsem zase vstávala na turnaj a koníci trénovali už od časných hodin. Pozdravila jsem je a slíbila, že jim budu vyprávět, což ale budu moc splnit asi až zítra, protože jsem totálně utahaná. Něco technického - Profily Alciho a charma budou až 1. listopadu, protože jsem blbla s přednastavováním... Stáj je hotová. Asi zítra nafotím a fotky snad i naraju... Omlouvám se SR, pokud mi to dovolí učení, zítra oběhnu! Dobrou noc!

DM - 10.

24. října 2009 v 14:00 | Horseen |  Dangerous Mystery
Znamenalo to, že se mu nechce běhat kolem dokola u hrazení, ale že chce doprostřed ke mě. Spustila jsem rameny dolů, sklopila hlavu a zadívala se na zem. Slyšela jsem, jak rytmus kroků za mnou zpoaluje ze cvalu do klusu a pak do kroku. Začal se přibližovat a já stále setrvávala ve své pozici. Nakonec jsem ucítila jeho šimravý dech ve na zádech. Otočila jsem se a pohladila ho po čele. "Hodný kluk." hlesla jsem tiše. Poté jsem se vydala po jízdárně a on pořád za mnou. Zastavila jsem se u hrazení a rozesmála se. Políbila jsem Agitada na nos. "Jsi nádhernej kůň. My dva spolu něco dokážeme." Rozhlédla jsem se a spatřila Alici, která k nám spěchala a mávala. "To bylo něco úžasného! Páni!" Tváře mi pokryl ruměnec. "Ale no tak. To nic nebylo. Musíme Agiho vyhřebelcovat a vyčistit sedlo." rychle jsem změnila téma hovoru. Alice přikývla a vzala z ohradu sedlo a uzdečku. "Pojďme. Musíme o tom říct ostatním!" Zavrtěla jsem hlavou a pohladila Agitada po krku. "Tohle bude něco." zamumlala jsem směrem k němu a vykročila ke stáji.

DM - 9.

23. října 2009 v 13:00 | Horseen |  Dangerous Mystery
Zeptala jsem se tichým vyrovnaným hlasem. Pokrčila rameny. "Klidně, když mi řekneš, o co jde." Pousmála jsem se. "Jistě. Chci vyzkoušet metodu napojení-získat jeho důvěru." Nadzvedla obočí "Jak myslíš." Dovolila jsem si jeden krátký pohled na čokoládového koně. Takže teď tu počkej a pak jen seber to sedlo a uzdečku." poprosila jsem ji šeptem a nevšomala si jejího udiveného pohledu. Otočila jsem se a vydala k Agidatovi. Měla jsem trošku nakrčená rameny a dívala se do písku. Bylo důležité, aby mě nevnímal jako nebezpečí. Když jsem k němu došla, lehce jsem ho pohladila po lysince a rozepla podbřišník. Sundala jsem sedlo a položila ho do písku. Vedle něj za chvilku skončila i uzdečku, ze které jsem odepjala otěže.
Zamávala jsem otěžemi nad hlavou a práskla jako bičem. byla to chabá náhrada provazového vodítka, ale stačilo to. Agitado se rozeběhl podél hrazení a já za ním, přičemž jsem stále mávala otěžemi. Po chvilce jsem si zkrátila trasu a postavila se se zdviženýma rukama před něj. Otočil se rozeběhl se zpátky. Sice jsem sotva popadala dech, ale rozeběhla jsem se za ním. Po další chvíli jsem konečně uviděla, to na co sjem čekala. Agi sehnul hlavu a začal na prázdno přežvykovat a natáčel ucho mým směrem.

Hurá do Vídně!

21. října 2009 v 20:19 | Horseen |  Time & we
Ahojky! Moje nálada se nesrovnatelně zlepšila!!! Koníci se mají bezvadně! Zase dneska trénovali. Tentokrát jsem toho viděla víc a i se podílela. Zjistili jsme Luníkův bezvadný začátek španělské jezdecké školy a Lovovo nadání na drezuru. Za to Alcík, kterého beru s sebou (nakonec mě přemluvil on. Charm byl sice zklamaný, ale zas si našel nějakou dobrou věc - Alci je jeho největším sokem v získání postu vůdce stáda, takže doufá, že až bude pryč, nakloní ostatní na svou stranu ;-)) si přímo libuje v rychlostních disciplínách. Barely zvládnul v neuvěřitelném čase a těší se, že by mohl vyzkoušet i cutting. Já te´d každým okamžikem očekávám Ginny a Long Short Ear (mimochodem všechna Ginnyina jména jsme vymýšlely společně). Dneska u nás bude spát a zítra ráno vyjedeme. Myslím si, že fotky budou stát za to ;-) A ještě něco očekáváme!!!!! Dneska je to řpesně měsíc do AS!!!! Jupí! Takže 21. listpadu to vypukne! Jsme všichni z naší stáje totálně napnutí a asi to nevydržíme, ikdyž já sjem an tom bezkonkurenčně nejhůř xD. A taky mám domluvený nocleh z 20. na 21. 11. v psí boudě na ranči, kde se bude AS konat! Super, ne? xDD Tradíci se taky nemohou dočkat nových kamarádů. SM taky mají novou stáj. Dneska odpo jsem ji dodělala. Má jen 3 boxy, ale buď další dodělám nebo se tam třeba bude skladovat seno. Ještě musím sehnat podestýlku, aby mamka nevyváděla a pak už bdue moct bejt obývána... Takže se mějte! Jsou přednastavená asi 2 dílky DM a možná stihnu ještě něco...Pááá!

A tentokrát ani čas...

20. října 2009 v 20:55 | Horseen |  Time & we
Bože! Já jsem se před chvílí vrátila z házený a jsem po večeři... No, koníci se mají dobře...Byli zase chvilku venku a pomalu začli trénovat... Všem to moc dje a já když jsem se vrátila jsem koukala aspoň na Avíka (Avignona) a žasla jsem nad jeho skokovým talentem. (kiiki, To je ten hřebec nehřebec xDDD) A Midnight je slavná!!! U App je o ní článek s její krásnou fotenkou!! Ukazovala jsem jí i melody ten článek a obě skákala radostí až do stropu (Mid výš ;-)). Jsem fakt utahaná, ale ještě vám sem hodim DM 9. Vyrábim malou stáj pro SM asi s 5 boxy. Bude provizorní - do té doby, než nám přijde už zamluvený Cherry Creek ranch a Annie Oakley set ;-). SM to ještě neví, ale určo budou nadšení. zato Tradi moc ne, budou jen mručet, co tu běhá hmyzu ;-). Ale i jim přijdou roztomilí, já to vím... A ani Tradíci si nemají na co stěžovat. Z AS jim přivezu Ideala, Chestnuta, Polarise, Moníska a Kylie... Mějte se!

Nemám náladu...

19. října 2009 v 19:51 | Horseen |  Time & we
Ahojky :( Vůbec nemám na nic náladu... Moýná by byla, ale totálně mi ji zkazila mamka ... Za idiotskej test, při kterém mě učitelka nachytala s tahákem se jí musím omluvit a domluvit si zkoušení!! Ach jo!! No ale já vás nezajímám, že ;-) Koníci se mají skvěle a protože dneska nebyla tak zima, tak byli i někteří chvilinku venku...Tahmid se konečně dosyta vylítal a teď chroupe oves...Melody s Midnight byly s Katrin na procházce, ne chvilku a taky spokojeně odpočívají... Keltec a cefík trénovali a pak taky byli krátce venku... SM se teď asi snaží zbořit ohraadu...Vážně je tam pár velkých osbností...jsem téměř rozhodnutá, že se mnou dio Vídně pojede Charm, ale ještě to není úplně jisté...Asi půjdu ještě něco vyrábět... Budu měnit Midnight SN, protože jsem zjistila, že Goldrushe už Breyer má ;-)...Moc se omlouvám za videa, teď by měla být všechna v pořádku...SR nezlobte se, fakticky nemám náladu...Mějte se apozdrvaujte koníky!